Asikkala30-31.12.2014

Hitsin mittelö 30-31.12.2014. Ylituomari Auvo Rahkola.

Tulokset.

30.12.2014
1. Kanuunan Helmi, Tuomas Kuikka Sysmä 93,33 L
2. Karkelon Ice Man Hitsi Jr, Viljo Rouvinen Asikkala 86,08 L KVA
3. Mettäjuntin Metku, Hannu Mujunen Asikkala 77,67 L
4. Allun Hurtti, Erkki Allen Iitti 53,75 L
5. Mäkikallion Sina, Erkki Kiljunen Nastola 38,88 L
6. Mäkikallion Lila, Martti Heikkilä Pyhtää 32,38 L
7. Karkelon Kiri, Kari Määttänen Asikkala 3,00 L


31.12.2014
1. Mettäjuntin Metku, Hannu Mujunen Asikkala 68,46 L
2. Ajotaiturin Rami, Erkki Allen Iitti 55,92 L
3. Vitikon Ansa, Veli Viitikko Valkeakoski 50,38 L
4. Karkelon Ice Man Hitsi Jr, Viljo Rouvinen Asikkala 39,67 L
5. Karkelon Kiri, Kari Määttänen Asikkala 19,96 L


13.12.2014 (POSSUKOE)

Länsi-Asikkalan metsästysyhdistys järjesti ajokokeen jossa mukana 6 Suomenajokoiraa ja yksi Beagle.Ylituomarina toimi Auvo Rahkola ja sihteerinä Helena Laurila-Savola.
Tulokset: Kaikki Lumikelissä.
1.n.Karhunkannon Nuuskuneiti Ajok 1 86.25 om. K&P.Tonttila,Nastola
2.u.Vitikon Vinha Ajok 3 58.46 om.K.Määttänen,Asikkala
3.u.Vehkaojan Retu Ajok 0 30.92 om.E&J.Valovaara,Hollola
4.u.Viistopolun Manu Ajok 0 17.67 om.O.Koskinen,Padasjoki
5.u.Mettäjuntin Manta Ajok 0 13.75 om.K.Heinänen,Asikkala
6.u.Kellolan Ville Ajok 0 4.00 om.L&S.Pusa,Hollola

Beagle.
1.n.Lehmushuhdan Piekka Beaj 0 18.46 om.M.Lehmussaari,Hartola



15.11.2014 Yhdistyksen mestaruus /  PHAY - Kymenkarjalan ajokoirayhdistys ottelu

1. Mäkikallion Nisa, Martti Heikkilä 87,54 Kymi
2. Kellolan Ville, Leena ja Samuli Pusa 71,92
3. Mäkikallion Sina, Erkki Kiljunen 58,50
4. Puskajussin Lilla, Erkki Allen 58,17 Kymi
5. Vehkaojan Retu, Jouko Valovaara 54,29 Päijät-Häme
6. Karkelon Kiri, Kari Määttänen 50,04
7. Ässä, Ari Kanerva ja Jaakko Porvari 50,00 Kymi
8. Kanuunan Nestori, Juhani Rajala 49,75 Päijät-Häme
9. Jahti-Kallen Johanna, Veikko Pylvänäinen 44,63
10. Mettäjuntin Manta, Klaus Heinänen 36,96
11. Kanuunan Pentti, Heikki Koskinen 30,21
12. Pirunkorven Remu, Kalevi Toikka 2,00 Päijät-Häme

BEAGLE
1.Milli, Veli-Matti Rinne 30,71


27.10.-9.11. ORIMATTILA

FI23891/11KANUUNAN NESTORIurosAJOK-1
84,08
FIN51835/07KARHUNKANNON NUPPUnarttuAJOK-2
66,96
FI36056/10CELLISTIN NIPPEnarttuAJOK-0
34,13
FI33161/11RAJARINTALAN SONJAnarttuAJOK-0
33,58
FI31197/11KORVENTAUSTAN TAIKAnarttuAJOK-0
32,13
FI25894/10MÄKIKALLION SINAnarttuAJOK-0
24,63
FIN51834/07KARHUNKANNON NUUSKUNEITInarttuAJOK-0
18,33

19.01.2014 Asikkala

 

1.u.Vitikon Vinha Ajok 1 79.63 KVA om.K.Määttänen,Asikkala(lumi)
2.n.Mäkikallion Sina Ajok 0 44.38 om.E.Kiljunen,Nastola(paljas)
3.u.Remu Ajok 0 33.00 om.M.Johansson, Lahti(lumi)

Beaglet:
1.u.Eräkaveri Bosse Beaj 0 19.42 om.M.Ruusunen,Nastola(lumi)
2.u.Kuopusmaa Bobby Beaj 0 3.00 om.L.Sihvo, Kerava(Keskeytti)lumi)

 

18.01.2014 Sysmä

 

1.u.Kanuunan Pentti Ajok 1 77.63 om.H.Koskinen,Padasjoki (Paljas)
2.n.Toivolan Hila Ajok 0 17.04 om.S.Skyttä, Hollola (lumi)Keskeytti.
3.u.Kellolan Ville Ajok 0 3.00 om.L&S,Pusa, Hollola (Lumi)

Beagle
1.u.Kuopusmaa Romun Aatu Beaj 0 32.83 om.R.Saarinen,Askola (Paljas) Keskeytti.

 

01.02.2014 KV-PÄIJÄN-AJOT

 

1. JOKIRINTEEN RAMI HEIKKI MUURINEN 61/120 7/120 97,50L CACIT
2. INKA PAAVO ROMPPANEN 5/110 60/113 91,54L
3.METTÄJUNTIN METKU HANNU MUJUNEN 80/115 30/86 80,88L
4.KANUUNAN PENTTI HEIKKI KOSKINEN 158/88 22/110 74,25L
5.KENTTÄMESTARIN JORI AULIS RAHIKAINEN 23/73 84/102 72,04L
6.LAUNON SAMPPA ILMO HYYRYLÄINEN 43/55 158/113 69,00L
7.ARPAN RIITU JOUNI LEPPÄNEN 64/120 57/21 60,13L
8.KORPINIEMEN IMPI RAUNO MANELIUS 182/120 58/- 59,00L
9.PELKKIKANKAAN REMU PENTTI KORHONEN 98/56 65/89 57,79L
10.MÄKIKALLION JETTA MARTTI HEIKKILÄ 116/120 124/- 55,25L
11.ÄSSÄ JAAKKO PORVARI 170/87 70/- 39,88L
12.METSÄHUUMAN JURI MARTTI EERIKÄINEN 28/13 62/34 25,96L
13.TOIVOLAN HILA SAMI SKYTTÄ 240/- 2,50L
14.SOIPAN MOSKU MIKA ARONEN 114/ Luopui

 

PK Lahti 10-24.2.2014

 

Suomenajokoirat
n.Syysaamun Nunki AJOK 0 32.67 om.A.Lehmussaari,Hartola(lumi)
u.Kanuunan Pentti AJOK 2 65.17 om.H.Koskinen,Padasjoki(lumi)
u.Karkelon Ice Man Hitsi Jr AJOK 1 76.50 om.V.Rouvinen,Asikkala(paljaan maan tulos)

u.Karkelon Kiri AJOK 0 41.67 om.K.Määttänen,Asikkala(lumi)
u.Masi AJOK 0 17.54 om.H.Valonen,Asikkala(lumi)
n.Mettäjuntin Mnata AJOK 0 10.83 om. K.Heinänen,Asikkala(lumi)
u.Vehkaojan Retu AJOK 2 70.83 om.J&E.Valovaara,Hollola(lumi)
n.Kanuunan Sauhu AJOK 3 54.58 om.M.Jutila,Sysmä(lumi)
u.Kanuunan Nestori om.J.Rajala (Ei koeteltu)

Beaglet;
u.Eräkaveri Bosse BEAJ 1 71.08 om.M.Ruusunen,Nastola(lumi)
n.Yasahiiris BEAJ 0 24.25 om.A.Haikonen,Lahti(lumi)

 

22.2.2014 Sysmä

 

Karkelon Kiri om.Kari Määttänen Asikkala AJOK 0 44,75L
Karkelon Ice Man Hitsi Jr om.Viljo Rouvinen Asikkala AJOK 0 23,13L,koe keskeytettiin koska koira loukkaantui
Ahontauksen Uno om.Ossi Hilden Kouvola BEAJ 0 35,92L


11.10.2014 PM-KOE SALPAUSSELKÄ

1. Kanuunan Haiku, Matti Jutila Sysmä 73,33

2. Remu, Matti Johansson Lahti 69,54

3. Pirunkorven Remu, Kalevi Toikka Heinola 63,63

4. Vehkaoja Retu, Jouko Valovaara Hollola 50,54

5. Launon Jekku, Ilmo Hyyryläinen Orimattila 36,54 kesk.

6. Jahti-Kallen Johanna, Veikko Pylvänäinen Kärkölä 30,29

7. Kanuunan Pentti, Heikki Koskinen Padasjoki 30,29

8. Mettäjuntin Metku, Hannu Mujunen Asikkala 26,92

9. Cellistin Nippe, Jari Nora 18,71

10. Mäkikallion Sina, Erkki Kiljonen Nastola 13,67

11. Karkelon Ice Man Hitsi Jr, Viljo Rouvinen Asikkala 3,00

12. Rauta-ajon Ritu, Tapio Partanen Orimattila 2,00

13. Toivolan Hila Sami Skyttä Hollola 2,00